Saha Yapımı

-

Saha Yapımı

Saha yapımı konusunda her türden bilgiyi almaya hazır mısınız? Hazırsanız hadi başlayalım. Her konuda sizlere bilgi aktarımı sağlayacağız.

Halı saha yaptırmak istiyorsanız öncelikle 5 seçeneğiniz olduğunu sizlere belirtmek isteriz.

  • Açık hala saha yapabilirsiniz,
  • Kapalı hala saha yapabilirsiniz,
  • Nizami olan halı sahalar,
  • Mini saha,
  • Çok amaçlı olan sahalar

Yapabilirsiniz. Karar tamamen size kalmış. Saha yaptırma aşamasında doğru ölçü şudur adı altında bir ölçü verilememektedir. Ticaret amaçlı veya kapalı gibi pek çok saha olduğu için ölçüler de böyle durumlarda farklılık gösterebilmektedir.

Genel olarak bir ölçü vermemiz gerekirse de sahanın uzunluğunun minimum 90 metre olduğunu söyleyebilir ve 110 metreye kadar da artış göstermektedir. Sahaların genişliği ise minimum 60 metreden başlayıp 75 metreye kadar da çıkabilmektedir.

Açık bir halı saha yaptırmak istiyorsanız, sahayı yaptırmak istediğiniz bölgeyi ilk olarak en iyi şekilde analiz etmelisiniz. Detaylı bir şekilde fizibilite çalışması yaptırarak işe başlamanız makul bir başlangıç olacaktır. En başından işi sıkı tutmazsanız, kazancınız da boşa gidecektir.

Sahanızı yaptırmak istediğiniz alanı belirlediğiniz zaman, bölgenin hava koşullarına mutlaka bakmalısınız. Örneğin sürekli yağış alan bir bölgeye açık bir halı saha yaptırdığınız zaman hedef kitleniz bölgedeki kapalı olan halı sahayı tercih edecektir.

Her türlü detayı hallettikten sonra saha yapımı için  bir onay almanız gerekmektedir. Yerel yönetimlere gidip projenizi onaylatabilirsiniz. İzin almadığınızı ve sahanızı yaptırmaya başladığınızı düşünelim. Birileri sizi herhangi bir nedenle şikayet edebilir veya orası saha için uygun bir yer olmayabilir, bu durumda harcamalarınız da boşa gitmiş olacaktır. En başından işi sıkı tumanız size her anlamda yardımcı olacaktır.

Tüm izin işlemlerinden sonra ölçüleri de belirleyip sahanızı yaptırabilirsiniz. Halı saha yaparken genel olarak suni çim kullanılmaktadır. Nadiren de olsa farklı tercihler yapılır ancak öncelik suni çimindir. Sizlere suni çim seçerseniz ne gibi avantajlar sağlayacağınızı belirtmek isteriz.

Suni Çim Tercihinde Sağlayacağınız Avantajlar

Sahanızı en doğru şekilde yaptırmanız önemlidir. Doğru yapıldığında geleceğe dönük olarak kâr getirisi de yüksek olacaktır.

Saham hem uzun ömürlü olsun hem güzel gözüksün hem de daha güvenli olsun diyorsanız seçiminizi suni çimden yana kullanmalısınız. Bu siz her bakımdan avantaj sağlayacaktır.

  • Suni çimleri uzun yıllar kullanabilirsiniz,
  • Dayanıklıdırlar,
  • Sahanızda oynayan oyuncuları ciddi yaralanmalardan korumaktadır,
  • Hava koşullarından etkilenmezler,
  • Bakımları için ekstra bir çaba göstermenize gerek yoktur.

Saydığımız avantajlar dışında da pek çok yararı bulunmaktadır.

Saha yapımında kullanacağınız suni çim veya farklı bir seçenek fiyatları etkileyen unsurlardır. Fiyatı etkileyen bir diğer unsur kullandığınız dolgu malzemesidir. Nakliye işlemleri ve daha pek çok işlem fiyatları belirlemektedir.

Saha yapımı aşamasında drenaj kısmında, kanallara boru döşendiğinde, hatıl beton gibi çeşitli işlemler de ücret sistemini oluşturmaktadır. Saha yaptırmadan önce ne kadara yaptırırım gibi düşünceleriniz için somut bir ücret vermemiz mümkün değildir.

Alt yapı çalışmaları da dahil olmak üzere sahanızın maliyetini etkileyen sizin de göreceğiniz pek çok unsur bulunmaktadır.

Kapalı Halı Sahalar

Saha yapımı aşamasında, tercih edebileceğiniz bir diğer tür ise kapalı halı sahalardır. Sürekli yağış alan ve genel anlamda kötü hava koşullarına sahip bir yerde yaşadığınızı düşünelim. Bu tarz bir yere gidip de açık halı saha yaptırmanız sadece ölü bir yatırım olacaktır. Senenin oldukça büyük bir kısmında, hava şartlarının kötü olması nedeniyle sahanızda oynama olmayacaktır. Bu da yatırımınızın zarara uğraması olacaktır.

Kapalı halı saha yaptırmak isteyen müşterilerimiz, açık halı saha yaptırmak isteyenlere oranla daha azdır. Çünkü kapalı bir halı saha yaptırmak istediğinizde, daha fazla ücret ödemeniz gerekmektedir. Sahanın üzerini kapatma işlemi, sizlere ek masraflar getirecek olan unsurlardandır.

Sahanıza suni çim yaptırdığınızda, hava koşullarından etkilenmez ancak sürekli yağışa maruz kalan oyuncular da oyunun tadına varamayacaktır. Saha yaptırma aşamasında, ürünlerinizi en kaliteli şekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Ürünlerinizi ne oranda kullanacağınızı da belirlemelisiniz. Bu konuda online sitemizden de bilgi almanız mümkün olacaktır. Sonrasında bir taslak oluşturup maliyet hesaplaması da yapabilirsiniz.

Halı saha yapımı ve aşamalarında karşılaşabileceğiniz her şeyden yazımızda sizlere bahsettik. Aklınıza takılan herhangi bir sorunla ilgili dilediğiniz an bizlere ulaşabilirsiniz.

Ankara saha yapımı-Ankara halı saha yapımı-Ankara pvc kaplı tel örgü-Pvc kaplı tel örgü-Halı saha tel örgü-Ankara panel çit firmaları-Ankara panel çit üreticileri-garden grass fence-grass fence

 

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

Önceki İçerikHalı Saha İmalatı
Sonraki İçerikHalı Saha Yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments

Call Now Button