Halı Saha Yapımı

-

Halı Saha Yapımı

Halı saha yapımı genel olarak kapalı halı saha ve açık halı saha olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hava koşullarının sürekli kötü olduğu bir yerde yaşıyorsanız kapalı bir halı saha yaptırmak size daha fazla kazanç sağlayacaktır. Hava koşullarının daha iyi olduğu bir yerde ise açık halı  saha yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Açık halı saha yaptırmak, kapalı halı sahaya göre daha az maliyetlidir. Genelde de açık halı sahalar tercih edilmektedir. Sizlere yazımızda her detaydan bahsedeceğiz. Öncelikle açık halı saha yapımından bahsetmek istiyoruz.

Açık halı saha yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, yapmanız gereken ilk şey, uygun bir arazi belirlemek olmalıdır. Saha yaptırmak ekstra olmasa da maliyetli bir iştir. Bu yüzden belirlediğiniz alanın, yaptırdığınız yatırımı karşılama oranının yüksek olması gerekmektedir. Yoksa emekleriniz boşa gidecektir.

Aynı zamanda gerekli fizibilite çalışmalarının da en detaylı şekilde yapılması gerekmektedir. Detayların her biri gözden geçirilmeli ve sonradan herhangi bir sorun çıkmaması için uğraşılmalıdır.

Açık bir halı saha yaptırmaya karar verdiğinize göre, yaptıracağınız yerin iklimi, bunu kaldırabilir düzeyde olmalıdır. Aksi takdirde herhangi bir yağışta ve soğuk havalarda, sahanıza olan talep de düşecektir. Bu da sizin kâr yapmanızın önündeki engellerden biridir.

Arazide yaptığınız çalışmalardan sonra, arazinin halı saha projenizi kaldırabileceğine emin olduktan sonra, yerel yönetimlerden gerekli olan onayları almanız gerekmektedir. İzin almadan inşaata başlarsak ne olur? Diye soranlar için hemen cevap verelim. Herhangi bir şikayet olması durumunda incelemeye geldiklerinde, bir sorun çıkabilir ve yaptığınız yatırım da boşa gidebilir.

Tüm izinleri hallettikten sonraki aşama ise, sahanın ölçülerini belirleme ve gerekli olan malzemeleri yerlerine yerleştirme aşamasıdır. Genel olarak sahalarda suni çim kullanılmaktadır. Suni çim oldukça avantajlıdır. Sizlere avantajlarından bahsetmek isteriz.

Halı Sahada Suni Çim Sizlere Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Halı saha yapımı denilince akla ilk olarak suni çim gelmektedir çünkü yaygın kullanılan bir üründür. Suni çim yaptırdığınız zaman, sahanızda oynayan oyuncular, daha sağlıklı bir ortamda sporlarını gerçekleştirmiş olacaklardır.

Suni çimin bir diğer avantajı da bakımının kolay olup oldukça uzun ömürlü olmasıdır. Hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmez. Zamanla solma gibi bir durumla da karşılaşmazsınız. Aynı zamanda oldukça estetik bir görünüm de sağlamaktadır.

Sahanızı yaptırdığınız zaman uzun dönemler kullanmayı planladığınız için en avantajlı malzeme kesinlikle suni çimdir. Oyuncularınız spor aşamasında ciddi darbelerden de korunmuş olacaktır.

Kapalı Halı Sahalar

Halı saha yapımı denilince bir diğer alternatifiniz de kapalı halı sahalardır. Açık halı sahaların daha fazla tercih edildiğini yukarıda da sizlere belirtmiştik. Çünkü kapalı saha yaptırdığınız zaman, üzerini kapatmak için de ekstra maliyete ihtiyacınız olacaktır. Hava koşullarından etkilenilmemesi adına bu oldukça önemlidir.

Bulunduğunuz lokasyonun iklimi, sık yağış alan ve genelde soğuk olan bir yapıdaysa, kesinlikle kapalı halı saha yaptırmalısınız. Aksi takdirde sık sık maçların iptal olması veya sahanıza olan talepte azalma gibi durumlarla karşılaşırsınız.

Yağmur ve soğuk, oyuncuların maçtan keyif almasını engelleyen unsurlardandır. Bu yüzden sahanıza yaptırdığınız yatırım da mantıklı bir yatırım olmayacaktır. Üstünü kapatmak için de kaliteli malzemeler kullanmalısınız. Böylece sahanız daha uzun ömürlü olacaktır.

Halı Saha Maliyeti Ne Kadardır?

Halı saha yapımı için karar veren müşterilerimizin akıllarındaki ilk soru, ne kadar bir maliyetle karşılaşacaklardır. Maliyetleri etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır, o yüzden somut bir rakam vermek pek de mümkün değildir.

Örneğin açık halı sahada üzerini bir şeyle kapatmak zorunda kalmadığınız için tavan maliyeti yoktur. Ancak kapalı sahalarda maliyetlere bir de üzerini kapatmak eklenmektedir. Sahanızı yaparken dolgu malzemeleri kullanılacaktır. Malzemenin ne kadar kaliteli olduğu, ne oranda kullanıldığı gibi unsurlar da fiyatlara yansımaktadır.

Zemin için çalışmalar yaparken, topoğafik ölçümler yapılmaktadır. Drenaj kanallarına boru döşeme işlemi de olmaktadır. Teknik detayların hepsi fiyatlara yansımaktadır.

Sahanızın konumu ve sahanızın ölçüleri de fiyatları etkileyen ana etmenlerdendir. Alt yapıda herhangi bir sorun çıktığında, izin alma aşamasında problemlerle karşılaştığınızda veya her türlü problemde sizi belirli bir ücret beklemektedir.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olduğunda online halı saha yapımı malzemeleri ve detaylı bilgi için firmamıza ulaşabilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

Ankara halı saha yapımıAnkara halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha üreticilerihalı saha tel örgühalı saha firmaları-garden grass fence-grass fence

 

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

Önceki İçerikSaha Yapımı
Sonraki İçerikKapalı Halı Saha Yapımı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments

Call Now Button