Ankara Halı Saha Yapan Firmalar

-

ANKARA HALI SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara halı saha yapan firmalar yazıp araştırma yaptığınız zaman pek çok firma ile karşılaşacaksınız. Bu süreçte doğru bir firmayla çalışmak oldukça önem arz etmektedir.

Saha yapımı temel olarak açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bulunduğunuz yerdeki iklim koşullarını ve diğer etmenleri inceleyerek hangi türde saha yapacağınıza karar verebilirsiniz. Unutmayalım ki her an yağış alan bir yere açık bir saha yapmak pek iyi bir sonuç getirmeyecektir.

Açık Halı Sahalar

Açık bir halı saha yaptırmak istediğiniz zaman, kapalı olanla kıyaslama yaptığımızda daha az süreçli bir saha yaptırırsınız. Çünkü üst kısmı açık olduğu için sahanın üzerini kapatmak gibi bir aşamayla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır.

Açık bir halı sahada sporcular gayet keyifli bir şekilde sporlarını yapacaklardır. Genel olarak sık tercih edilen ve çok da rağbet gören bir saha olduğunu söyleyebiliriz. Olumsuz olan tek yanı hava koşullarının kötü olduğu zamanlarda oyun zevkinin engellenmesidir. Onun dışında gayet avantajlı bir sahadır.

Aşamalı Bir Şekilde Açık Halı Saha

Açık bir halı saha yaptırmak istediğiniz zaman her an titiz bir çalışma sürdürmelisiniz. Zeminde kullanacağınız suni çim oldukça kaliteli olmalıdır. Kaliteli bir çim seçimi yaptığınız zaman uzun yıllar boyunca kullanmanız söz konusu olacaktır. Diğer yandan sahada kullanılacak olan ekipmanlara da çok önem verilmesi gerekmektedir.

Saha yapımı aşamasında uzman olan bir ekipten yardım almanız size her anlamda fayda sağlayacak bir özelliktir. Sahanızın etrafını da çit telleriyle çevirmeniz gerekmektedir. Böylece top dışarıya her kaçtığında sorun yaşamanız gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

İyi bir ekiple çalışmak demek, zemin aşamasından başlayarak her türlü aşamanın titiz bir şekilde sürdürülmesi demektir. Suni çim seçme aşamasında da firmanın tavsiyelerine uymanızı öneririz.

Saha kurma aşamasında en önemli şeylerden biri, sahanın yapılacağı alan ve zemin çalışmasıdır. Ankara halı saha yapan firmalar diye bir araştırma yaptığınız zaman belirtiğimiz kısmın ne kadar önemli olduğunu siz de fark edeceksiniz. Drenaj sistemlerinin de zemine en detaylı şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemlere dikkat ettiğiniz zaman uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir saha elde etmiş olursunuz. Bu da size her an çok büyük bir avantaj sağlar.

Kapalı Halı Saha Yapımı

Halı saha yapımında tercih edebileceğiniz bir diğer tür de kapalı halı sahalardır. Bu saha yapımına da tıpkı açık halı sahada olduğu gibi altyapı çalışmalarıyla başlamanız gerekmektedir.

Sahanızın yerini seçtikten sonra hemen kazı çalışmalarına başlanmaktadır. Kazı çalışmasında saha yapılmasına engel herhangi bir etken var mı diye kontrol yapılmaktadır. Aynı zamanda sahanın kazı aşamasında drenaj sistemleri de en iyi şekilde yerleştirilmektedir. Sahanın yapım aşamasında atlanılan herhangi bir detay, sonradan daha büyük sorunlara yol açacaktır.

Daha sonraki aşamada demir kolon mu yoksa çelik kolon mu yerleştireceğinize karar vermelisiniz. Kolonlar, sahanın üstü için gerekli olan şeylerdir. Ne yükseklikte istiyorsanız burada söylemeniz gerekmektedir. Kolonların sağlam olabilmesi ve uzun süreler boyunca güvenle kullanabilmeniz için, yere sabitleme kısmında dikkatli olunmalıdır.

Daha sonraki aşama ise, sahanın zeminin yapılması aşamasıdır. Suni çim,  sahanızın zeminine bu aşamada yerleştirilmektedir. Kaliteli bir suni çim tercihi yaparsanız, çok uzun yıllar boyunca sahanızı kullanabilirsiniz. Diğer türlü kalitesiz çimler, çok kısa bir süre içinde size sorun yaratmaya başlayacaktır.

Ankara halı saha yapan firmalar  arasından iyi bir firma seçimi yapmak, size sürecin her anında katkı sağlayacak bir işlemdir. Sahanın zeminini de hallettikten sonra sahanız kapalı bir halı saha olduğu için sahanızın üstünü kapatma aşamasına geçebilirsiniz. Öncesinden hazırlamış olduğunuz kolonların üzerine sahanın çatısı konulmaktadır. Sahanızın çatısını da kaliteli malzemelerden oluşturulmuş olan bir çatı seçmelisiniz. Trapez sac çatı,  sizlere tavsiye edebileceğimiz ürünlerdendir.

Futbol sahası için gerekli olan ekipmanların yerleştirilmesinden sonra da sıra aydınlatma aşamasına gelmektedir. Sahanız kapalı bir halı saha olduğu için aydınlatma aşaması çok önemlidir. Bu aşamada ışıklandırmanın oyunun seyrini etkilemeyecek ve sporcuları rahatsız etmeyecek düzeyde iyi ayarlanması gerekir. Işığın ne çok az ne de çok fazla olması gerekir. İkisi de sporcuları etkiler. İyi bir firma seçtiğiniz zaman her şeyin üstesinden gelebilirsiniz. Hepinize şimdiden teşekkür ederiz.

 

Halı saha yapan firmalar

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments

Call Now Button