Ankara Çok Amaçlı Spor Saha Yapan Firmalar

-

ANKARA ÇOK AMAÇLI SPOR SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmalar yazıp araştırma yaptığınız zaman pek çok firma ile karşılaşacaksınız. Biz de o firmalardan biriyiz ve sizlere en kaliteli olan hizmeti vermek istiyoruz. Bu yazımızı da tamamen sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlamış  bulunmaktayız.

Farklı spor türleri için ayrı ayrı sahalar yapmak yerine veya bu tarz bir durum gerekli olduğunda, birkaç sporun aynı anda yapılabildiği çok amaçlı sahalar yapılmaktadır. Böylece oldukça işlevsel olan bir saha yaptırılmış olmaktadır.

  • Voleybol,
  • Basketbol,
  • Tenis,
  • Futbol,
  • Badminton

Gibi pek çok sporun yapılabildiği, işlevsel sahalar olduklarını söyleyebiliriz. Sadece özel alanlar için değil, belediyeler tarafından da tercih edilen bir yapı olduğunu söyleyebiliriz. Çok amaçlı spor sahalarda, farklı çeşitlerde sporlar yapılabildiği için bir alandan tasarruf edilme durumu da söz konusu olmaktadır.

Yaptırmak isteyen müşterilerimizin sordukları sorulardan biri de ölçüleridir. Çok amaçlı saha yaptırmak isterseniz, şu ölçüde yaptırmalısınız diyebileceğimiz herhangi somut bir ölçü bulunmadığını söylemek isteriz. Ancak genel bir şey söylememiz gerekirse 18×36 metrelerinde bir saha yaptırabilirsiniz. Tabi tamamen sizin kararınıza kalmış bir durumdur.

Çok amaçlı bir saha yaptırmak istediğinizde en önemli olan konulardan biri de zeminlerdir. Saha yapımında tercih edebileceğiniz pek çok zemin türü bulunmaktadır. Hemen sizlere bu zeminlerin neler olduğundan bahsetmek isteriz.

Tartan Zemin Nedir ve Özellikleri Nelerdir ?

Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmalara baktığınız zaman, karşılaşabileceğiniz zemin türlerinden biri tartan zeminlerdir. Oldukça esnek bir yapıya sahip olan bir zemindir. Kauçuk olan bir yapısı vardır.

Zemin üretimi aşamasında, hangi tür zemini tercih ederseniz edin, ekstra dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Zeminde olabilecek olan herhangi bir bozukluk hem oyunun seyrini etkiler hem de oyuncular için de tehlike oluşturabilmektedir. Bu tarz olumsuzlukların meydana gelmemesi adına en başından her detaya dikkat etmelisiniz. Profesyonel bir yardım alacağınız için ekip arkadaşlarımız da sizleri her konuda bilgilendirecektir.

Aynı zamanda sahanın kurulma aşamasında kaliteli olan malzemeler kullanırsanız, sonradan ortaya çıkabilecek olan masrafların da önüne geçmiş olursunuz. Saha zeminlerinden biri olan tartan zeminlerde ne kullanılmaktadır? Gibi bir sorunuz varsa EPDM olan granül tartan zeminlerde kullanılmaktadır.

Genel olarak kullanım alanları nereler diye soracak olursanız da; okulları, kapalı spor sahalarını gönül rahatlığıyla örnekleyebiliriz.

Poliüretan Zemin Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Çok amaçlı bir spor sahası yaptırmak istediğinizde, tercih edebileceğiniz bir diğer zemin türü ise poliüretan zeminlerdir. En dayanıklı olan zemin hangisidir diye soracak olduğunuzda kesinlikle poliüretan zemin diyebiliriz.

Sıcaklıklara, aşınmalara karşı oldukça dayanıklı olan bir yapısı vardır. Dilerseniz iç mekanlarda dilerseniz de dış mekanlara uygulayabilirsiniz. Esnek olan mükemmel bir yapısı olduğu için, sporcuların kayma gibi tehlikeli durumlarla karşılaşmaları da söz konusu değildir.

Yapım aşamasında dilediğiniz rengi de seçebilirsiniz.

Akrilik Zemin Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Ankara çok amaçlı spor saha yapan firmaların yaptıkları bir diğer zemin de akrilik zemindir. Her zeminin olduğu gibi akrilik zeminin de kendine has olan güzel bir yapısı vardır.

Akrilik zeminler elastiktir. Aynı zamanda kayma gibi bir durum da bu zeminde olmamaktadır. Hava koşullarından herhangi bir şekilde etkilenmeyen, dört mevsim boyunca kullanabileceğiniz bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Zaman geçtikçe kırılma, çatlama, zarar görme gibi bir durum da akrilik zeminde söz konusu değildir. Dilerseniz kapalı olan çok amaçlı spor sahalarında dilerseniz de üzeri açık olan çok amaçlı spor sahalarda bu zemini kullanabilirsiniz.

Parke Zemin Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Çok amaçlı bir spor saha yaptırmak istediğinizde, son olarak tercih edebileceğiniz bir zemin olan parke zeminden bahsetmek istiyoruz. Parke zemin sadece kapalı olan bir çok amaçlı spor sahası yaptırmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz bir zemindir.

Parke zeminlerin esnek olan bir yapısı vardır. Kaymalara karşı da gayet dirençli olan bir zemindir. Zemin aşamasında en önemli olan konulardan biri zeminin kayıp kaymadığıdır. Zemin kaydığı zaman çok tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Olumsuz olan durumların önüne geçebilmek adına en başından her türlü önlemin alınması daha faydalı olacaktır.

Daha fazla bilgi almak için bizimle her an iletişime geçebilirsiniz.

Ankara spor saha yapan firmalar-Ankara halı saha yapan firmalar-Ankara spor saha maliyetleri-Ankara halı saha maliyetleri-Ankara pvc kaplı tel örgü sistemi-Pvc tel örgü fiyatları-Spor saha yaptırmak için gerekenler-Profesyonel halı saha imalatı-Profesyonel halı saha kurulumu-Profesyonel spor saha kurulumu-Profesyonel spor saha imalatı-Spor saha maliyetleri-Halı saha maliyetleri

 

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments

Call Now Button