ANKARA BASKETBOL SAHA YAPIMI

-

ANKARA BASKETBOL SAHA YAPIMI

Ankara basketbol saha yapımı hakkında bilgi almak isteyen kişilerin sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Basketbola olan ilginin artmasıyla beraber, saha yapımına olan ilgi de artmaktadır.

Basketbol sahası yaptırmak isteyen kişiler sadece işletmeler değildir. Okullarda veya belediyelerde de saha yapımı için başvuru yapılmaktadır. Saha yapımının hangi aşamalarda gerçekleştiğini şimdi sizlere anlatacağız. Her aşamanın oldukça önemli olduğunu ve hepsine aynı özeni göstermeniz gerektiğini belirtmek isteriz.

Öncelikle saha yaptırmaya karar verdiğiniz zaman bir proje oluşturmalısınız. Bu projenin her aşamasında da gereken özeni göstermelisiniz. Proje kısmında halledeceğiniz teknik işlemler olacaktır. Bu işlemlerin her birini özenle halletmelisiniz.

Sonraki aşama ise sahanın altyapı aşamasıdır. Altyapı en önemli olan kısımdır dememiz gayet mümkün olacaktır. Altyapı aşamasında atladığınız bir kısım size çok daha büyük sorunlar çıkaracaktır diyebiliriz. Bazı durumlarda zemine asfalt atılır, bazı durumlarda da beton atılmaktadır. Zemininizin yapısına göre buna karar verirsiniz. Uzman ekibimiz de sizi her konuda bilgilendirecektir.

Üçüncü aşama ise panel çitlerin direklerinin yerlerine yerleştirilmesi aşamasıdır. Daha sonradan basketbolun olmazsa olmazlarından potaları yapabilirsiniz. Saha yapım aşamasında özellikle de kapalı bir basketbol sahası yaptırdıysanız aydınlatma sistemleri çok önemlidir. Işık oyunu etkileyecek düzeyde yüksek olmamalıdır. Aynı zamanda çok karanlık olduğunda da oyunun düzgün bir şekilde ilerlemesi mümkün olmayacaktır.

Son aşama ise zeminin kaplanma aşamasıdır. Daha sonra da çizgileri çizdiğiniz zaman sahanız tamamlanmış olacaktır.

Basketbol Saha Yapımının Maliyeti Hangi Aralıktadır?

Ankara basketbol saha yapımı adı altında araştırma yapan müşterilerimizin baktıkları şeylerden ilki fiyatlar olmaktadır. Fiyatlara etki eden pek çok unsur vardır. Bu sebeple sizlere somut bir fiyat verebilmemiz pek mümkün değildir.

Sahanızı yaptırmak istediğiniz bir yer işlek bir yer mi? Saha sakin olan bir yere mi saha yaptırmak istiyorsunuz? Sahanızı yaptırmak istediğiniz yerde altyapı koşulları ne durumda? Gibi her türlü yerle ilgili işlem sahanın fiyatına etki edecektir.

Diğer yandan sahanızı yaptırmak istediğiniz yer belli olduğunda, yapılacak şeylerden ilki zemin çalışmalarıdır. Uğraştırıcı olan ve zor bir zemin seçtiyseniz, daha uzun süreceği için daha fazla ücret ödemeniz gerekecektir.

Seçtiğiniz zemin açık sahaya ve kapalı sahaya göre farklılık gösterecektir. Bu sebeple seçtiğiniz zeminin yapısı ve kalitesi de fiyatlara etki eder. Sizlere tavsiyemiz kaliteli malzemeler kullanmanızdan yana olacaktır. Çok daha uygun olduğu için başlangıçta kalitesiz malzemeler kullanırsanız, daha sonradan sizlere daha fazla masraf olarak geri döneceğini söyleyebiliriz. En başından kaliteli malzemelerle çalışırsanız, sonrasında ek bir masraf da çıkmamış olacaktır.

Sahanın boyutu genel olarak aynı ölçülerde yapılmaktadır ancak yaptırdığınız ölçüler de fiyatlara etki eden unsurlardandır. Saha yapımı aşamasında en çok kullanılan şeylerden biri demirdir. Demiri kaliteli seçmeniz daha sonrasından da sorun çıkmasına engel olacaktır.

Saha Yapımında Kullanılan Zeminler

Ankara basketbol saha yapımına karar veren kişilerin dikkat etmeleri gereken bir diğer konu, sahanın zeminidir. Birden çok zemin çeşidi bulunmaktadır. Sahanın kapalı veya açık olmasına göre veya diğer farklı özelliklere göre sahanın zemini belirlenmektedir.

İlk olarak saha yapımında akrilik zemin kullanabilirsiniz. Gayet uygun fiyatlı olan ve çok uzun bir süre kullanabileceğiniz bir zemindir. Bu zemini yaptıracağınız sahayı en profesyonel şekilde dümdüz bir hale getirmeniz gerekmektedir. Bu zeminde püf noktalarından biridir diyebiliriz. Aynı zamanda kaygan olmayan yapısı sayesinde, sporculara da güvenli bir ortam yaratmaktadır.

Kullanabileceğiniz bir diğer zemin çeşidi ise tartan zemindir. Açık bir basketbol sahası yaptırmak istiyorsanız, bu zemini gönül rahatlığıyla tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu sahalarda zeminin mükemmel yapısı, suyun geçmesini önlemektedir.

Üçüncü bir zemin çeşidi olarak poliüretan zeminleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz parlak olan dilerseniz de mat olan bir görünüm elde etmeniz bu zeminle gayet mümkündür. Aşınmalara ve yıpranmalara karşı çok dayanıklı ve güzel bir zemindir.

Son olarak seçebileceğiniz bir diğer zemin de parke zemindir. Parke zeminler, sık tercih edilen bir zemin türüdür. Kapalı bir halı saha yaptırmak istiyorsanız parke zemini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz konular haricinde veya bu konularla ilgili herhangi bir sorunuz olduğundan iletişim numaralarımızdan bize her an ulaşabilirsiniz.

 

Ankara spor saha yapımı-Ankara spor saha yapan firmalar-Ankara spor saha imalatı-Ankara spor saha maliyetleri-Ankara spor saha kurulumu-Ankara halı saha kurulumu-Ankara halı saha yapımı-Ankara halı saha tel örgü-Ankara spor saha tel örgü-Ankara halı saha imalatı

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments

Call Now Button