ANKARA BASKETBOL SAHA YAPAN FİRMALAR

-

ANKARA BASKETBOL SAHA YAPAN FİRMALAR

Ankara basketbol saha yapan firmalar diye bir araştırma yaptığınızda, pek çok firmayla karşılaşacaksınız. İyi bir firmayla denk gelmek, saha yapımı aşamasında en önemli unsurlardan biridir.

Saha yapımı bazen özel olarak tercih edilmektedir. Bazı durumlarda da;

  • Okullar için,
  • Belediyeler için,

Tercih edilmektedir. Firma olarak bizimle iletişime geçen her müşterimize en kaliteli hizmeti vermekteyiz. Basket sahası yaptırmak isteyen kişileri, ayrıntılı ve dikkat etmesi gereken bir yolculuğun beklediğini söyleyebiliriz. Yapımın her aşamasında titiz davranırsanız, sonradan da herhangi bir sorunla karşılaşmanız mümkün olmayacaktır.

Basketbol Sahası İçin Ortalama Maliyet Nedir?

Basketbol sahası yaptırmak isteyen müşterilerimizin sordukları sorulardan ilki, doğal olarak maliyetlerdir. Sizlere şu fiyata saha yaptırabilirsiniz gibi spesifik bir fiyat vermemiz pek mümkün değildir.

Fiyatları etkileyen çeşitli etmenler vardır. Hemen sizlere bu etmenlerin neler olduğundan bahsetmek istiyoruz. Saha yaptırma aşamasında kaliteli olan malzemeler tercih etmelisiniz. Kaliteli malzeme tercihi, fiyata etki eden unsurlardan biridir. Çok daha uygun fiyatlı malzemeler bulmanız da mümkündür. Ancak kısa bir süre sonra uygun fiyata aldığınız malzemeler size sorun çıkarabilmektedir. Bu sebeple en başından işinizi sağlama almanızı tavsiye ederiz.

Ankara basketbol saha yapan firmalar diye bir araştırma yaptığınızda da her firmanın kaliteli malzemeler tercih etmenizi tavsiye ettiğini bizzat göreceksiniz. Malzemeler yurt dışından temin edildiğinde de fiyatlara yansımaktadır.

Basketbol sahası yaptırmaya karar verdiğiniz zaman, yapmanız gereken ilk şeylerden biri sahayı yaptıracağınız konumu belirlemek olacaktır. Bu yerin nerede olduğu da fiyatlara etki etmektedir. Bazı zeminlerle uzman ekipler çok fazla uğraşmaktadır. Zeminin yapısı çok daha uygun olduğunda, size de daha uygun bir işçilik ücreti olarak dönecektir.

Saha yapımında kullanılacak olan malzemeler genellikle demir olarak tercih edilmektedir. Kaliteli bir demir tercihi yaptığınız zaman, fiyata etki eden bir diğer unsur bu olacaktır.

Saha yapımında FIBA ölçülerini baz alırsak, 28 metreye 15 metre olarak bir ölçü belirlenmesi söz konusu olacaktır. Saha haricinde herhangi bir unsurun da sahaya çizmiş olduğunuz çizginin 2 metre kadar uzağında olması gerekmektedir.

Saha yaptırma aşamasında bazı müşteriler açık basketbol sahası tercih ederken bazı müşteriler de kapalı basket sahası tercih etmektedir. Kapalı basketbol sahası yaptırdığınız zaman üzerini de kapatmanız için ekstra bir işlem gerektiği için, ona da ayrı bir maliyet gerekmektedir.

Yaşadığınız yerin iklim koşulları açık saha yapmaya uygunsa açık saha tercih edebilirsiniz. Diğer yandan sürekli yağış alan, kötü hava koşullarına sahip bir yerde yaşıyorsanız üzerini kapalı yapmalısınız. Böylece oyun esnasında da oyuncular herhangi bir sorun yaşamadan oyuna odaklanabilirler.

  • Poliüretan zemin,
  • Parke olan zemin,
  • Tartan zemin,
  • Akrilik olan zemin,

Olarak 4  çeşit zemin vardır. Dilediğiniz zemini tercih edebilirsiniz. Genel olarak kapalı bir basketbol sahası yaptıracaksanız parke zemin, açık bir basketbol sahası yaptıracaksanız da akrilik zemin yaptırabilirsiniz.

Basketbol Sahası Hangi Aşamalardan Geçilerek Yapılır?

Ankara basketbol saha yapan firmalar, basketbol sahası yapım aşamasını temel olarak 6 aşamada olmaktadır. Her aşamaya dikkat ettiğiniz zaman, sonrasında da herhangi bir sorun yaşamanız söz konusu olmayacaktır.

Uzman bir ekiple çalıştığınız zaman, zaten her aşamada ekstra titiz davranılacaktır.  İlk olarak sahayı nerede ve ne şekilde yapacağınıza dair projelendirme aşaması vardır. Bu aşamada teknik olan işlemlerin en iyi şekilde halledilmesi gerekmektedir.

Bir sonraki aşama ise, altyapı çalışmalarıdır. Sahanın altyapısı çok önemlidir. Altyapı aşamasında bir sorun çıktığında ve giderilmediğinde, ileride daha büyük sorunlar ortaya çıkacaktır.

  1. aşama, basketbol sahasının etrafının panel çitlerle çevrilme aşamasıdır. Direklerin nereye yerleştirileceğine de bu aşamada karar verilmektedir. Basketbol sahasının olmazsa olmalarından olan potaların oluşturulması ise 4 aşamada gerçekleşmektedir.

Saha yapımında özellikle de kapalı basketbol sahasında aydınlatma aşaması çok önemlidir. Işıkların fazla göz yorması demek, oyundan keyif alınmaması demektir. Aynı zamanda ışıklandırmanın az olması da sorun yaratacaktır. Işıklandırma dengesini çok iyi ayarlamak gerekmektedir.

Son aşamada ise, zeminin kaplanma aşaması gerçekleşmektedir. Sahanın çizgileri de çizilerek, saha hazır olacaktır. Saha yapımı temelde kolay gibi görünse de, oldukça titiz davranılması gereken ve profesyonel yardımın en iyisinin alınması gerektiği bir süreçtir. Firma olarak her türlü desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Ankara spor saha yapan firmalar-Ankara spor saha imalatı-Ankara basketbol saha yapan firmalar-Ankara spor tesisi inşaası-Ankara spor saha maliyetleri-Ankara spor saha tel örgü-Ankara halı saha yapımı-Ankara halı saha imalatı-Ankara halı saha maliyetleri-Ankara halı saha tel örgü yapımı-Ankara pvc tel örgü montajı-Ankara pvc kaplı tel örgü montajı-Ankara pvc tel örgü montajı

 

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments

Call Now Button